Viasona té indexats 4.021 grups, 9.788 àlbums i 74.304 cançons

Ja tenim els noms dels nominats als Premis ARC 2018

La gala tindrà lloc l'11 de desembre a la Sala Barts de Barcelona i es podrà seguir per iCat

Guanyadors dels Premis Arc 2017
Guanyadors dels Premis Arc 2017

Segueix-nos a Facebook per estar al corrent de les últimes novetats

Premis i concursos

Redacció

Els Premis de la Industria Musical del Directe ja tenen els nominats de la seva 16a edició. Un total de 56 nominats, entre produccions i programacions del més destacat del panorama actual, competiran pels 14 guardons que es repartiran i que estan dividits en dos àmbits: Premis a les gires, dirigits als grups de música, i Premis a les millors programacions

La gala serà el dimarts 11 de desembre a les 20h a la Sala Barts de Barcelona i estarà conduïda i presentada per Elena Gadel i Agnès Busquets. Com cada any, al llarg de la nit s'oferiran actuacions sorpresa d'algunes bandes.

Els guanyadors seran escollits pels professionals de la indústria musical del directe, formada per mànagers, promotors, programadors de festivals, tècnics municipals de joventut i cultura, programadors de teatres i auditoris i agents de zona de Catalunya.

Amb aquests premis, l'Associació ARC, amb més de 40 anys d'història i peça clau per entendre aquest sector, pretén posar en valor tota la feina de projecció i relació, no només de creació, de la música en directe.

A continuació, el llistat de categories i nominats:

Millor gira per sales de Catalunya
El Petit de Cal Eril
Itaca Band
Maria Arnal i Marcel Bagès
Obeses

Millor gira per teatres i auditoris de Catalunya
Albert Pla
Clara Peya
El Petit de Cal Eril
Judit Neddermann

Millor gira per Festes Majors dels ajuntaments:

A) grups de versions o tributs
Hotel Cochambre
La banda del coche rojo
Orquestra Di-Versiones
The Txandals

B) grups de temes propis
Doctor Prats
Dr. Calypso
Ebri Knight
Sabor de Gràcia

C) grups de ball
La principal de la bisbal
Orquestra Cimarrón
Orquestra Girasol
Orquestra Saturno

Millor gira internacional d’artista o grup català
La Pegatina
Marco Mezquida
Mourn
Txarango

Millor gira per festivals de Catalunya
Els Amics de les Arts
Els Catarres
Maria Arnal i Marcel Bagès
La Raíz

Millor Gira d’artista o grup musical adaptada a públic familiar o infantil
Black Music: Pels més menut
Dàmaris Gelabert
El Pot Petit
The Penguins - Reggae per xics

Premis generals:

Millor programació d’espai musical o sala de concerts
Harlem Jazz Club (Barcelona)
Sala Salamandra (L’Hospitalet de Llobregat)
Sala Sidecar (Barcelona)
Sala Stroika (Manresa)

Millor programació de teatre o auditori
Auditori de Banyoles
Auditori de Girona
Cafè del teatre escorxador de Lleida
Teatre auditori de Sant Cugat

Millor cicle de música o festival
Festival (a)phonica
Festival Strenes
Festival de Cap Roig
Voll-Damm Festival Internacional de Jazz de Barcelona

Millor Programació de festa major - Música
Festa Major de Sant Narcís de Girona
Festes de Santa Tecla de Tarragona
Festes del Tura d’Olot
La Mercè Música / Bam de Barcelona

Millor mitjà de comunicació o programa musical
“A tocar” (Catalunya Ràdio)
Catorze: cultura viva (Web)
“Delicatessen” (iCat)
“Fricandó matiner” (RAC105)

Artista revelació
Balkan Paradise Orchestra
Ju
Maruja Limón
Valtonyc

Premi trajectòria professional
Aquest guardó especial es farà públic el dia de la gala.

Subscriu-te al nostre butlletí per rebre les últimes novetats al teu correu.